Mantas Gimžauskas ir Remigijus Audiejaitis “Anoj pusėj kapinių – sodai”

Paroda veiks: 2008 05 13 – 05 31
Atidarymas: 2008 05 13, 18:08

„Anoj pusėj kapinių – sodai“ – tai dviejų prieš metus žuvusių menininkų, Manto Gimžausko (Šamano) ir Remigijaus Audiejaičio (Tanakos) kūrybos paroda.

Poeto, vertėjo ir scenarijų autoriaus Manto Gimžausko (1976–2007) kūryba neišsitenka vienoje srityje ir apima platų meninių žanrų spektrą. Šioje parodoje eksponuojami darbai siejasi su pirmąja poeto oficialiai išleista knyga „ŠamanasTM“ (vario burnos / kitos knygos, 2007). Tai grafinė ir konkrečioji poezija, „kontūrinė“ grafika (autoriaus terminas). Taip pat parodoje – Igno Miškinio filmą „Sfumato“, kuriame Mantas Gimžauskas kartu su Donatu Vaišnoru ir Ieva Biliūnaite atlieka pagrindinius vaidmenis.

Remigijus Audiejaitis (1972–2007) žinomas kaip įsimintino tembro vokalas ir fotografas. Parodoje pristatomos Remigijaus Audiejaičio fotografijos, kuriose fiksuojami atsitiktiniai miesto garsai, taip pat kartu su Domantu Razausku įrašytos dainos (projektas „Ganja Ma“), interneto svetainėje www.nevykeliai.lt skelbti eilėraščiai.

Dviejose salėse eksponuojami tragiško likimo menininkų darbai, kuriuos viena gija sieja sodų motyvas, atkeliavęs iš to paties pavadinimo, kaip ir paroda, Šamano eilėraščio. Čia svarbiausia ne darbų įvairovė ir kokybė, bet betarpiškumas, skaidri žmogiška šiluma, sklindanti iš menininkų santykio su mūsų pasauliu, iš jų daiktų, nebepriklausančių šiam pasauliui, vienišumo.

parodos kuratorius:
Tomas S. Butkus

parodos organizatorius:
vario burnos | idėjų dirbtuvės

parodos partneriai:
Vilniaus grafikos meno centras / Lietuvos fotomenininkų sąjunga

parodos rėmėjai:
leidykla „kitos knygos“ / knygynas „eureka!“ / UAB „Ekspobalta“

Publikacija»

Publikuota 2008-04-22 16:56 | Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai