2012 05 15 – 06 02

PARODA 6.0

 • kuratorė

  Eglė Vertelkaitė

 • Organizatoriai

  Vilniaus grafikos meno centras

 • rėmėjai

  LR Kultūros ministerija

 • renginys

  2012 05 15 nuo 18.00 val.

 • Paroda veikia

  2012 05 15 – 06 02

Ši paroda vadinasi tiesiog „Paroda“. Joje dalyvauja trys žinomos grafikės – Birutė Zokaitytė, Lida Dubauskienė, Eglė Vertelkaitė ir trejetas žinomų tapytojų – Jonas Vaitekūnas, Vytautas Dubauskas ir Vygantas Paukštė.
Nežinau (turbūt nežino ir patys tapytojai bei grafikės), ar jie susibūrė tik „Parodai“, ar dar ką nors nuveiks kartu ateityje. Menininkai nepateikė ir aiškių prognozių, ką rodys tradicine VGMC galerijoje „Kairė – dešinė“ tapusioje piešinio parodoje. Tikėtina, kad Eglės, Lidos ir Birutės darbuose aptiksime kitokius, jų atpažįstamo braižo ir stilistikos, estampo ribas peržengiančius vaizdus, kitas medijas, kitus siužetus. Iš parodose retokai pasirodančio Jono tikiuosi intelektualių žaidimų, rebusų, o gal ir šiaip kokių nors netikėtų judesių (nebūtinai popieriuje ar drobėje). O iš kitų dviejų autorių – taiklių, skirtingo intensyvumo gestiškų kirčių, tačiau – galynėjantis su paveikslo plokštuma.

Kristina Stančienė

Birutė žino, ką daro Lida ir Eglė, Lida žino, ką daro Eglė ir Birutė, Eglė žino, ką daro Birutė ir Lida. Bet jos ne visada žino, ką daro Jonas, Vygantas ir Vytautas. Jie taip pat žino vienas apie kitą daugiau, nei jos, bet nežino, ką kuria Birutė, Eglė ir Lida. O iš tikrųjų nei vienas apie kitus nežino nieko. Tai panašu į tikrą gyvenimą, todėl ši paroda – ne tik ekspozicija tradicine prasme, bet ir bendravimas, pažinimas, meninis reiškinys, o gal ir provokacija.

Eglė Vertelkaitė

Parodoje dalyvauja:
Vytautas Dubauskas
Lida Dubauskienė
Vygantas Paukštė
Jonas Vaitekūnas
Eglė Vertelkaitė
Birutė Zokaitytė

 

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!