2012 10 16 – 11 03

Jūratė Jarulytė. Kalbėk su manim (skaityk man, dainuok man)

  • Organizatoriai

    Vilniaus grafikos meno centras

  • rėmėjai

    LR Kultūros ministerija

  • atidarymas

    2013 11 16, 17.00 val.

  • Paroda veikia

    2012 10 16 – 11 03

Parodoje pristatomas II-osios Ghetto Bienalės (Port-au-Prince, Haitis) metu įgyvendintas projektas, kurio tikslai buvo nukeliauti iš vieno pasaulio pakraščio į kitą, rasti bendradarbę-bendraautorę ir bendrauti savo gimtosiomis kalbomis, nenaudojant anglų ar prancūzų kalbų, kaip tarptautinių susikalbėjimo priemonių. Šis eksperimentas siekė permąstyti tokius stereotipus, kaip centras ir pakraščiai, prestižas ir bevertiškumas, tradicinis ir profesonalusis menas; ypatingai palietė įvairovės bei mažų, autentiškų kalbų, įtakojamų ekonominės nelygybės ir globalinės homogenizacijos, išlikimo problematiką.

Projektas, išpildytas autentiškoje ir nesurežisuotoje aplinkoje, įtraukė betarpišku bendravimu su vietine bendruomene, lietuvių-kreolų kalbų pratybomis su Mabelle Williams ir intensyviu, kelias savaites trukusiu bendravimu su Rosé Marie Paul jos namuose, skurdžiame, bet spalvingame Grand Rue amatininkų ir menininkų kvartale. Bendravimas su Rosé Marie vyko tik gimtosiomis kalbomis ir vedė prie naujų verbalinių ir neverbalinių komunikacijos būdų paieškų. Jau po trumpo laiko pradėjo ryškėti šio eksperimentinio projekto savybės ir kryptys: kitos kultūros pažinimas “iš vidaus” ir tarpžmogiško kontakto galimybių patikrinimas, vietinės bendruomenės ir atvykusiųjų menininkų pokalbio ribų praplėtimas, neformalios nuomonių išsakymo vietos atsiradimas. Atidarymo dieną, kai menininkai pristatinėjo savo projektus, Jūratė, kartu su Rosé Mari, ryte ėjo į turgų ir vėliau drauge gamino maistą. Bienalės dalyviai, lankytojai ir vietiniai gyventojai buvo kviečiami kartu papietauti. Taip buvo sukurta taiki erdvė ir galimybė patogesnei diskusijai pačiame siaurų bendruomenės labirintų centre.

Galerijos erdvėje siekiama sukurti panašią atmosferą esamomis sąlygomis Lietuvoje. Sutikus bendradarbiauti šiuo metu Lietuvoje gyvenančiai Omonikei Rotimi iš Nigerijos, atidarymo metu parodos lankytojai kviečiami vakarienei, kurią gamins Jūratė ir Omonike, o tuo pačiu nesuplanuotiems pokalbiams ir pabendravimams, kurie kils stebint vakarienės gaminimo procesą ir bevalgant galerijoje pagamintą maistą.

Kitos parodos

2025 01 23 – 02 16
Kristina Striogaitė. Initium Finis
Parodos
2025 01 21 – 02 16
Arūnė Tornau. Mirusios knygos
Parodos
2024 12 10 – 2025 01 11
Ieva Babilaitė. Perlų sriuba – perkramtyta atmintis
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!