2016 03 31 – 04 23

Björno Bredströmo kūrybos paroda

 • Kolekcijos sudarytoja

  Christina Lindeberg

 • Organizatorius

  Vilniaus grafikos meno centras

 • rėmėjai

  Lietuvos kultūros taryba, ÜBERFAHRT

 • atidarymas

  2016 03 31, 18 val.

 • Paroda veikia

  2016 03 31 – 04 23

2016 m. kovo 31 – balandžio 23 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje pristatoma švedų menininko Björno Bredströmo (1944–2014) atminimui skirta paroda.

Björnas Bredströmas intensyviai dirbo grafikos srityje, buvo litografijos meistras, mėgo sausos adatos techniką, akvarelę, nuolat eksperimentavo. Smalsumas ir kūrybiškumas nulėmė platų ir įvairialypį kūrybos spektrą – nuo paties išrastos technologijos stiklo objektų iki kinetinių instaliacijų. Įvairiomis priemonėmis menininkas fiksavo įkvepiančius gamtovaizdžius. Skandinaviškai minimalistinis, lakoniškas, dažnu atveju monochrominis peizažas – itin būdingas ir Bredströmo mėgtas kūrybos žanras.

Šalia kūrybinės veiklos Bredströmas buvo nenuilstantis Švedų grafikos asociacijos narys ir meninės bendruomenės dalyvis. Drauge su bendražygiais 1974 m. įkūrė Ålgårdeno grafikos studiją Boras mieste. Nuoširdus viso gyvenimo darbas Ålgårdene pasitarnavo kuriant tarptautinį menininkų ir grafikos institucijų tinklą, jungiantį rytų Europą, Japoniją, Škotiją, Angliją, Suomiją, Islandiją etc. 1988 m. Bredströmas, būdamas Švedų grafikos asociacijos prezidentu, pirmą kartą atvyko į Lietuvą ketindamas užmegzti ryšius su vietos menininkais. Tuometė pažintis su lietuvių grafikos bendruomene virto ilgamete draugyste ir aktyvia kultūrine partneryste, trukusia iki pat menininko mirties.

Per visą savo gyvenimą Bredströmas į Lietuvą grįždavo kartas nuo karto. Dešimtame dešimtmetyje aktyviai dalyvavo lietuvių dailininkų inicijuotuose tarptautiniuose Nidos simpoziumuose, kurie vėliau įtakojo ir jo kūrybą. Įkvėptas lietuviško konteksto, sukūrė ir keletą svarbių instaliacijų. Paskutiniaisiais savo kūrybos metais darbus eksponavo Kaune ir Vilniuje. Simboliška, jog paskutinė personalinė menininko kūrybos paroda 2012 m. vyko Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė–dešinė“, kurioje eksponavo vėlyvuosius atspaudus bei stiklo objektus.

Šioje parodoje žiūrovai išvys ankstyvuoju laikotarpiu sukurtus sausos adatos raižinius, litografijas, akvareles ir instaliacijas, iliustruojančias platų kūrybinį Björno Bredströmo gyvenimą.

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!