Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos grafikos paroda „Mokytojas – Mokinys“


Jonė Zakaraitė, 2009 m. (Mok. L. Dubauskienė) / Roberta Mikailionytė, 2007 m. (Mok. B. Zokaitytė)
Mantas Jonušis, 2007/08 m. (Mok. E. Vertelkaitė) / D. Matulevičius, 2007 m. (Mok. V. Jovaišienė)

2010 m. balandžio 27 d. Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė – dešinė“ atidaroma Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos (JVDM) grafikos darbų paroda. Parodoje bus eksponuojami moksleivių ir juos mokančių mokytojų – Lidos Dubauskienės, Vidos Jovaišienės, Birutės Zokaitytės ir Eglės Vertelkaitės – kūriniai.
Paroda nėra keturių grafikių–pedagogių individualūs projektai. Joje pristatomi moksleivių ir mokytojų darbai visumoje turi ne mažai sąsajų ir panašumų, arba priešingai, radikalių skirtumų. Toks dialogo tarp mokinio ir mokytojo principas – netradicinis parodos formatas, suteikiantis galimybę vienu metu susipažinti su gal ir nelygiaverčiais, tačiau ne ką mažiau įdomiais moksleivių kūriniais. Tai mišri paroda, kurioje nėra vientisos teminės linijos, tačiau kartu perteikianti skirtingų mokytojų mokymo procese naudojamus metodus, temas, stilistiką.
Paroda siekiama pristatyti per keletą pastarųjų metų sukurtus tiek tradiciškesnius, tiek eksperimentinius grafikos darbus, kurių realizavimui pasirinktos įvairios technikos. Tad darbai tarpusavyje „konkuruoja“ ne vien tik technikos išmanymo, bet ir sumanymo prasme, o tai leidžia reikštis šiuolaikiškesnėms, konceptualioms idėjoms. Pastaruosiuose moksleivių darbuose atlikimo būdas nebėra pagrindinis tikslas, o dažniau priemonė apmąstyti, deklaruoti, konstatuoti, identifikuoti tai kas svarbu, reikšminga jiems. Kūriniuose galima atpažinti ne mažai mistifikuotų, dviprasmybių prisodrintų ar daugiasluoksnių darbų.

Parodos rengėjai: Aušra Trakšelytė, Lida Dubauskienė, Vida Jovaišienė, Eglė Vertelkaitė ir Birutė Zokaitytė.

Publikacija. 7 meno dienos

Parodos atidarymas balandžio 27 d., 18.00 val.

Publikuota 2010-04-09 12:17 | 2010
  1. sick 2010-04-23 01:30

    oi, kiek klaidų….

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai