Lietuvos – Ukrainos meno projektas „4+4“

ŠIUOLAIKINĖ UKRAINOS GRAFIKA. MENAS PRIEŠ TAISYKLES

Menininkai: Mykola Matsenko, Pavlo Makov, Vlada Ralko, Stas Voliazlovsky.
Parodos kuratorius Pavlo Gudimov.

Projekto organizatoriai: Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Vilniaus grafikos meno centras ir Kijevo šiuolaikinio meno centro „Ja galerija”.

Ši paroda - tai bendro Lietuvos-Ukrainos meninio projekto “4+4″ dalis. Jo metu per 2008 ir 2009 metus bus pristatomos keturios Lietuvos šiuolaikinio meno parodos Kijeve ir keturios Ukrainos šiuolaikinio meno parodos Vilniuje. Šių metų liepą Kijevo šiuolaikinio meno centro „Ja galerijoje” pristatyta keturių lietuvių grafikių paroda. Projektą tęsia šiuolaikinės ukrainiečių grafikos ekspozicija "Menas prieš taisykles".

Keturi Ukrainos grafikai Lietuvos auditorijai prisistato neįprastai – savo parodą jie atsiveža kuprinėse, taip mėgindami išvengti nemalonių meno transportavimo aplinkybių. Su panašiomis problemomis menininkai susiduria labai dažnai, todėl ir kilo sumanymas apie lengvai transportuojamą meną. Šįkart jį reprezentuoja žymiausi Ukrainos grafikos menininkai. Pavlo Makov kūrinys „1000 nepriklausomybės metų“ lengvai telpa į A4 formato aplanką, tačiau taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Mykola Matsenko darbų serija „Laukų dovanos“ sukurta ant mokyklinio sąsiuvinio lapų. Specialiai šiam projektui sukurta Vlada Ralko ir Stas Volyazlovsky grafika. Pastarasis parodoje pristato itin paprastai – ant minkšto lenkiško tualetinio popieriaus – transportuojamą meną.

 Mykola Matsenko
 Mykola Matsenko
 Pavlo Makov
 Pavlo Makov
 Stas Voliazlovsky
 Stas Voliazlovsky
 Vlada Ralko
 Vlada Ralko
 Parodos atidarymo metu viešėjęs menininkas Pavlo Makov
 Parodos atidarymo metu viešėjęs menininkas Pavlo Makov
Parodos atidarymo akimirkos:
Publikuota 2008-10-13 17:20 | 2008

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai