Ray Bartkaus personalinė kūrybos paroda “Atspaudai”

Atspaudai, kaip būties dokumentas

Nors Vilniaus dailės institute (nuo 1990m Vilniaus dailės akademija) baigiau grafikos mokslus, mano ryšiai su tradicine grafika jau seniai nutrūko. Ofortai, litografijos ir linoraižiniai reikalauja per daug specializuotų įgūdžių. Šios technologijos yra barokiškai komplikuotos, lyginant su skaitmeninio amžiaus medijų demokratišku paprastumu. Mano požiūriu, tradicinės grafikos technologijos bereikalingai apsunkina idėjų ir patyrimų perteikimą.

Tačiau atspaudas kaip buvo, taip ir liko mano smalsumą žadinantis objektas. Atspaudas, kaip būties dokumentas: prisilietimo žymė, pėdsakas, praėjusio tarpsnio fiksažas. Aš nebekuriu formalių kompozicijų, nebeieškau įtaigių spalvinių derinių ir atsisakau meistrystės. Aš tiesiog spausdinu ant popieriaus mane supančius daiktus ir žmones, ir tikiuosi, kad šie objektų atspaudai, kokie jie bebūtų, patys kuždės savas istorijas ir idėjas, panašiai, kaip priešistorinės žuvies įspaudas kalkakmenyje, kruvinas bintas ar pasienio kirtimo štampai pase.

Ray Bartkus

 Bleeding hearts
 Ina
 Ray
 Money
 Do you (detalė)
 Life
 Ekspozicija
 Ekspozicijos detalė
 Video detalė
Video »
Publikuota 2008-09-01 15:16 | 2008, Video
  1. Johnb198 2014-07-01 07:27

    You must indulge in a contest for among the greatest blogs over the internet. Ill suggest this web website! aegkebffcdea

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai