Vytenis Tolutis. „Tarpinė stotelė“

Vytenis Tolutis domisi eksperimentine grafika ir skirtingomis jos išraiškos formomis. Tai paskatino tiesioginio paviršiaus atspaudų serijos atsiradimą. Ant juodos drobės perkeliami artimos praeities ir kartu istoriniu paveldu tapę kasdienybės objektai. Šiuo meniniu projektu siekiama per atspaudus kelti klausimus apie santykį su paveldėtomis istorijomis ir atkreipti dėmesį į kasdieninių daiktų grožį.

Meninio projekto metu buvo renkami žmonių gyvenseną atspindintys ir jų naudojimo žymes turintys daiktai. Pasak autoriaus, paveldime labai daug daiktų, kuriuos atsirenkame: vienus išmetame, sunaikiname, kitus išskiriame ir saugome tiek patį daiktą, tiek su juo susietus prisiminimus. Daiktų atspaudai šiame projekte tampa atminties artefaktais, kurių pagalba siekiama išsaugoti istorijas, perkurti tai, kas paveldėta ir kurti istorijos tęsinį.

Tiesioginiu paviršiaus atspaudu Tolutis vadina strappo technika grįstą metodą, kai naudojant klijus ir drobę nuimamas bet kokio tūrinio objekto paviršinis sluoksnis. Sąveikaujant drobei ir objektui ploktšumoje atsiranda atvaizdas.

___________________

Paroda veiks 2016 03 01–03 26
Parodos atidarymas 2016 m. kovo 1 d. (antradienį), 18 val. Vilniaus grafikos meno centro ekspozicijų salėje „+“

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba

Publikuota 2016-02-24 13:49 | 2016, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiuo metu

Šiandien pristatome

Mikalojaus Povilo Vilučio albumo pristatymas

2017 09 15

© 2011 vgmc | kontaktai