Visus grafikos srityje kuriančius menininkus kviečiame aktyviai dalyvauti kasmetinėje, šiemet netradiciškai rengiamoje parodoje „Estampas‘09“

Pastaraisiais metais vykusias „Estampo“ parodas nuolat lydinčios diskusijos ir aptarimai inspiravo kitokį požiūrį į šiemetinę parodą. Atsižvelgus į diskusijose išsakytas idėjas ir pasiūlymus, šįkart menininkai kviečiami per žaismės bei ironijos prizmę pažvelgti į nuolatos kritikuojamą išskirtinai suneštinį „Estampo“ principą. Pagrindinis skirtumas, kuo šiemetinė paroda skirsis nuo pastaraisiais metais vykusių – komisijos atrinktų laureatų kūriniai bus eksponuojami vienoje iš dviejų galerijos salių. Laureatais netapusių autorių kūryba „salono principu“ bus rodoma antrojoje „Kairė – dešinė“ salėje.

Paroda vyks VGMC galerijoje „Kairė – dešinė“ 2010 m. sausio 12–30 d.

Dalyvavimo parodoje sąlygos:

1. Įvairios tematikos darbai turi būti sukurti 2009 metais.
2. Darbus pateikti į VGMC galeriją „Kairė – dešinė“ nuo gruodžio 01 d. iki gruodžio 22 d.
Terminui pasibaigus, darbai bus nepriimami.

3. Vienas autorius parodai pateikia 3–5 meno kūrinius.
4. Meno kūrinių formatai neribojami.
5. Atsižvelgiant į bendrą pateiktų darbų kiekį, bus vykdoma kūrinių atranka.
6. Darbai turi būti nerėminti, tačiau paruošti kabinimui.

Parodos organizatorius: Vilniaus grafikos meno centras
Koordinatorės: Jurga Minčinauskienė, Kristina Kleponytė–Šemeškienė
Iškilus klausimams: tel. 2 61 19 95; e-mail: grafcentras@gmail.com

Publikuota 2009-12-04 12:00 | 2009, Konkursai
 1. ec 2009-10-18 20:48

  Anais metais viskas vos vos sutilpo į dvi jūsų salytes, kaip šiemet jūs ketinat atrinktus darbus sugrūsti į vieną ypač kai dalyvaus tiek daug žmonių?

 2. Marukas 2009-11-15 11:58

  Ar sekantis sakinys reiškia, kad darbai turi būti humoristiniai: “…Atsižvelgus į diskusijose išsakytas idėjas ir pasiūlymus, šįkart menininkai kviečiami per žaismės bei ironijos prizmę pažvelgti į nuolatos kritikuojamą išskirtinai suneštinį „Estampo“ principą.”?! Ar gali kasnors paaiškinti?

 3. kristina 2009-11-17 17:36

  ESTAMPO parodoje yra priimami menininkų darbai, kurie jau buvo sukurti ir atlikti per einamuosius metus, todėl nėra ribojamos nei estampų atlikimo technikos, nei žanrai, nei kūrinio temos. Grafikos technikomis kuriantys menininkai savo iniciatyva ir suvokimu gali parodyti, reprezentuoti savo kūrybą kasmetinėje parodoje parodydami ką sukūrė pastaruoju laikotarpiu.
  Kiekvienais metais vykstant ESTAMPO parodai tarpe grafikų bei parodos rengėjų kyla diskusijos apie parodos koncepciją, kūrinių eksponavimą, darbų atrankos metodus etc. Todėl šiais metais prašome menininkus “per žaismės bei ironijos prizmę pažvelgti į nuolatos kritikuojamą išskirtinai suneštinį „Estampo“ principą”, t.y. parodoje bus žaismingai atsižvelgta į patį kūrinių eksponavimo principą, nes kiekvienais metais yra sudėtinga darbus eksponuoti ir kokybiškai ir taip, kad tuo būtų patenkinti visi parodoje dalyvaujantys autoriai. Atsižvelgiant į pačių menininkų išsakytas nuomones bei pastabas, šiais metais laureatais netapusių menininkų darbai bus “salonu principu” (koliažiškai) eksponuojami bendroje erdvėje.
  Viliuosi, kad paaiškinau suprantamai, taigi “žaismė” bei “ironija” nėra šių metų ESTAMPO parodos tema.

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai